|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Heater Type: | PTC |
| Applicaiton: | SPA |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| MODEL | V183 |
| TEMPERATURE RANGE | 80°C-230°C/ 180F-450°F |
| PRODUCT SIZE | 270X43 X87mm |
| HEATING PLATE SIZE | 100.6X35.4mm |
| RATED VOLTAGE | 100-240V~ 50/60Hz |
| RATED POWER | 45W |
| AUTO SHUT OFF | 60 minutes |
| WEIGHT | 420g |














