|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Heater Type: | PTC |
| Applicaiton: | SPA |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| TEMPERATURE RANGE | 160°C240C/320F-460°F |
| PRODUCT SIZE | 275X35X 82mm |
| HEATING PLATE SIZE | 95 X 27mm |
| RATED VOLTAGE | 100-240V~ 50/60Hz |
| RATED POWER | 52W |
| AUTO SHUT OFF | 30 minutes |
| WEIGHT | 364g |
| LOCK | Yes |












