|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Heater Type: | PTC |
| Applicaiton: | Salon |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| MODEL | V386 |
| TEMPERATURE RANGE | 120°C-220°C/250F-430°F |
| PRODUCT SIZE | 293.5X33.6X40.4mm |
| HEATING PLATE SIZE | 98.5 X 24.4mm |
| RATED VOLTAGE | 100-240V~ 50/60Hz |
| RATED POWER | 60W |
| AUTO SHUT OFF | 60 minutes |
| WEIGHT | 400g |













