|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Hand-held |
| Usage: | Professional, Household |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| MODEL | F2713 |
| TEMPERATURE RANGE | 55C-90C130F-195°F |
| PRODUCT SIZE | 174X 161X 54.5mm |
| RATED VOLTAGE | 220-240V~ 50Hz |
| RATED POWER | 1200W |
| Heating method | heating filament |
| WEIGHT | 462g |













