Bidisco with Temperature Memory Traveling Flat Iron Customized Ceramic Coat Hair Straightener
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Store Warranty |
| Warranty: | One Year Warranty |
Diamond Member Since 2011
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2008-11-20
Number of Employees
204
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- V168
- Type
- .
- Certification
- TUV, GS
- Mini
- Hair Straightener
- Transport Package
- Ordinary Packaging
- Specification
- 164g
- Trademark
- bidisco
- Origin
- Dongguan, Guangdong
- HS Code
- 85163100
- Production Capacity
- 100000
Product Description
Bidisco With Temperature Memory Traveling Flat Iron Customized Ceramic Coat Hair Straightener














| TEMPERATURE RANGE | 160°C-200°C/320F-390°F |
| PRODUCT SIZE | 203X36 X70mm |
| HEATING PLATE SIZE | 66 X19mm |
| RATED VOLTAGE | DC3.7V 2500mAh |
| RATED POWER | 15W |
| AUTO SHUT OFF | 25 minutes |
| WEIGHT | 164g |














Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Other Parts & Accessories
- Bidisco with Temperature Memory Traveling Flat Iron Customized Ceramic Coat Hair Straightener
Related Categories
Hot Searches
More