|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Heater Type: | PTC |
| Applicaiton: | Salon |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| TEMPERATURE RANGE | 160C-200C /320°F-390°F |
| PRODUCT SIZE | 242 34X 38mm |
| HEATING PLATE SIZE | 87 X 20mm |
| RATED VOLTAGE | DC3.7V 4000mAh |
| RATED POWER | 25W |
| AUTO SHUT OFF | 30 minutes |
| WEIGHT | 264g |
| 264g | Yes |












