|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Heater Type: | PTC |
| Applicaiton: | Salon |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| MODEL | Q28 |
| TEMPERATURE RANGE | 160°C-200°C /320°F-390°F |
| PRODUCT SIZE | 245 X31.5X41mm |
| HEATING PLATE SIZE | 25 X 88mm |
| RATED VOLTAGE | DC 37V 4000mAh |
| RATED POWER | 50W |
| AUTO SHUT OFF | 25 minutes |
| WEIGHT | 258g |












