Best Selling Durable Using Multifunctional Infrared Ionic Hot Air Brush Comb Hair Dryer
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Suitable for: | Hotel, Home, Salon |
| Type: | Electric |
Diamond Member Since 2011
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2008-11-20
Number of Employees
204
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- Q18
- Handle Material
- Plastic
- Tooth Material
- Plastic
- Hot Air
- Straight Hair Comb
- Transport Package
- Ordinary Packaging
- Specification
- 325g
- Trademark
- bidisco
- Origin
- Dongguan, Guangdong
- HS Code
- 85163100
- Production Capacity
- 100000
Product Description
Bidisco Wholesale Price LED Display Electric Hair Brush for Home Use Worldwide Voltage Hot Air Hair Straightener Comb















| MODEL | Q18 |
| TEMPERATURE RANGE | 160°C-180°C /320°F-360°F |
| PRODUCTSIZE | 276X 65X46mm |
| RATED VOLTAGE | 100-240V~ 50/60Hz |
| RATED POWER | 108W |
| AUTO SHUT OFF | 60 minutes |
| WEIGHT | 325.4g |















Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Hair Comb & Brush
- Best Selling Durable Using Multifunctional Infrared Ionic Hot Air Brush Comb Hair Dryer
Related Categories
Hot Searches
More