|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Display Type: | LED |
| Heater Type: | PTC |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| MODEL | C512 |
| TEMPERATURE RANGE | 160C200°C /320F-390°F |
| PRODUCT SIZE | 217X22 X36mm |
| HEATING PLATE SIZE | 93 X10mm |
| RATED VOLTAGE | DC 3.7V 2500mAh |
| RATED POWER | 30W |
| AUTO SHUT OFF | 30 minutes |
| WEIGHT | 140g |














