Bidisco Wholesale Price 2 in 1 Straightener and Curler Cool Air Ceramic Hair Styling Tools Flat Iron Hair Curling Iron
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Heater Type: | PTC |
| Applicaiton: | Salon |
Diamond Member Since 2011
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2008-11-20
Number of Employees
204
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- V386
- Plate Type
- Ceramic Coating
- Display Type
- LED
- Cold Wind
- Hair Straightener
- Transport Package
- Customized Packaging
- Specification
- 400g
- Trademark
- bidisco
- Origin
- Dongguan, Guangdong
- HS Code
- 85163100
- Production Capacity
- 100000
Product Description
Bidisco Wholesale Price 2 in 1 Straightener and Curler Cool Air Ceramic Hair Styling Tools Flat Iron Hair Curling Iron














| MODEL | V386 |
| TEMPERATURE RANGE | 120°C-220°C/250F-430°F |
| PRODUCT SIZE | 293.5X33.6X40.4mm |
| HEATING PLATE SIZE | 98.5 X 24.4mm |
| RATED VOLTAGE | 100-240V~ 50/60Hz |
| RATED POWER | 60W |
| AUTO SHUT OFF | 60 minutes |
| WEIGHT | 400g |














Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Hair Straightener
- Bidisco Wholesale Price 2 in 1 Straightener and Curler Cool Air Ceramic Hair Styling Tools Flat Iron Hair Curling Iron
Related Categories
Hot Searches
More