Rechargeable Portable Wireless Straightener and Curler USB Flat Iron
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Display Type: | LED |
| Heater Type: | PTC |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2011
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2008-11-20
Number of Employees
204
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- V168
- Applicaiton
- SPA, Salon
- Material
- Ceramic
- Type
- Manual
- Approval
- CE RoHS PSE Certificate
- Heating Plate Size
- 66*19mm
- Warranty
- 1 Years
- Product Size
- 203mm*36mm*71mm
- Voltage
- DC 3.7-4.2V 15W
- Temperature Setting C
- 3 Setting Temperature
- Temperature Max
- 190c
- Name
- Wireless Hair Straightener
- Plate
- Ceramic Coating Plate
- Standard Charging Time
- Within 3h
- Transport Package
- Common Gift Box/ Customized Packing
- Specification
- 203mm*36mm*71mm
- Trademark
- custom private label
- Origin
- China
- HS Code
- 8516320000
- Production Capacity
- 5000PCS/Day
Packaging & Delivery
- Package Size
- 20.30cm * 3.60cm * 7.10cm
- Package Gross Weight
- 0.164kg
Product Description
Bidisco Cute 2 in 1, Curling Hair Iron With US Euro Plug Ceramic Electric Custom Mini Hair Straightener Flat Iron Private Label














| TEMPERATURE RANGE | 160°C-200°C/320F-390°F |
| PRODUCT SIZE | 203X36 X70mm |
| HEATING PLATE SIZE | 66 X19mm |
| RATED VOLTAGE | DC3.7V 2500mAh |
| RATED POWER | 15W |
| AUTO SHUT OFF | 25 minutes |
| WEIGHT | 164g |














Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Hair Perm Machine
- Rechargeable Portable Wireless Straightener and Curler USB Flat Iron
Related Categories
Hot Searches
More