|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Heater Type: | PTC |
| Applicaiton: | Salon |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| MODEL | A150 |
| TEMPERATURE RANGE | 140°C-220°C/280F-430°F |
| PRODUCT SIZE | 257X35X40mm |
| HEATING PLATE SIZE | 70 X23.8mm |
| RATED VOLTAGE | 100-240V~ 50/60Hz |
| RATED POWER | 29W |
| AUTO SHUT OFF | 30 minutes |
| WEIGHT | 352g |













