|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Display Type: | LED |
| Heater Type: | PTC |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| MODEL | V171 |
| TEMPERATURE RANGE | 130°C-230°C/270F-450°F |
| PRODUCT SIZE | 268X43 X100mm |
| HEATING PLATE SIZE | 100 X38mm |
| RATED VOLTAGE | 100-240V 50/60Hz |
| RATED POWER | 47W |
| AUTO SHUT OFF | 70 minutes |
| WEIGHT | 410g |












